Прецизен дел за прирабница/Роботика

Краток опис:


 • Име на дел:Прецизен дел за прирабница/Роботика
 • Материјал:45#
 • Површински третман:Масло против корозија, анти-рѓа
 • Главна обработка:Центар за вртење/машинска обработка
 • MOQ:Планирајте по годишни барања и времетраење на животниот век на производот
 • Точност на обработка:± 0,03 мм
 • Главна точка:Обезбедете висока јачина и висока прецизност
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Опис

  Деловите за роботски прирабници обично се направени од висококвалитетни материјали со висока јачина и добра цврстина.Тие можат да ја издржат тежината и вртежниот момент на роботот и неговата дополнителна опрема, да обезбедат стабилност и доверливост на системот и можат да поврзат различни типови роботи и дополнителна опрема за да ги задоволат потребите на различните сценарија на апликацијата. Карактеристиките и флексибилноста на роботот Прирабничките компоненти им овозможуваат да се прилагодат на потребите на различните сценарија и задачи на апликацијата и обезбедуваат важни средства за поврзување и интерфејс за проширување и подобрување на функцијата на роботскиот систем.

  Апликација

  Главната примена на деловите за прирабница на роботот е поврзување на роботот со различна дополнителна опрема, како што се држачи за алатки, сензори, крајни ефектори итн. комплетен роботски систем за постигнување разновидни различни операции и функции.

  Прилагодена обработка на високопрецизни делови за обработка

  Машински процес Опција за материјали Опција за завршување
  ЦПУ глодање
  ЦПУ вртење
  ЦПУ мелење
  Прецизно сечење на жица
  Алуминиумска легура A6061, A5052, 2A17075, итн. Позлата Поцинкуван, позлата, никел, хромирање, легура на цинк никел, титаниум, јонско позлата
  Нерѓосувачки челик SUS303, SUS304, SUS316, SUS316L, SUS420, SUS430, SUS301, итн. Елоксирани Тврда оксидација, чист анодизиран, анодизиран во боја
  Јаглероден челик 20#, 45#, итн. Облога Хидрофилна обвивка, хидрофобна обвивка, вакуумска обвивка, дијамант како јаглерод (DLC), PVD (Златен TiN; црна: TiC, сребрена: CrN)
  Волфрам челик YG3X,YG6,YG8,YG15,YG20C,YG25C
  Полимерен материјал PVDF, PP, ПВЦ, тефлонски, PFA, FEP, ETFE, EFEP, CPT, PCTFE, PEEK Полирање Механичко полирање, електролитичко полирање, хемиско полирање и нано полирање

  Капацитет за обработка

  Технологија Список на машини Сервис
  ЦПУ глодање
  ЦПУ вртење
  ЦПУ мелење
  Прецизно сечење на жица
  Обработка со пет оски
  Хоризонтални четири оски
  Вертикални четири оски
  Обработка на подемен
  Обработка на дупчење со голема брзина
  Три оски
  Основно одење
  Внесувач на ножеви
  CNC струг
  Вертикална летва
  Голема воденица
  Мелење со авион
  Внатрешно и надворешно мелење
  Прецизна жица за џогирање
  EDM-процеси
  Сечење на жица
  Опсег на услуга: Прототип и масовно производство
  Брза испорака: 5-15 дена
  Точност: 100~3μm
  Завршува: Приспособено за барање
  Сигурна контрола на квалитет: IQC, IPQC, OQC

  За GPM

  GPM Intelligent Technology (Guangdong) Co., Ltd. е основана во 2004 година, со регистриран капитал од 68 милиони јуани, лоциран во светскиот производствен град - Dongguan.Со површина на фабриката од 100.000 квадратни метри, 1000+ вработени, персоналот за истражување и развој изнесува повеќе од 30%.Се фокусираме на обезбедување на машини за прецизни делови и склопување во прецизни инструменти, оптика, роботика, нова енергија, биомедицински, полупроводници, нуклеарна енергија, бродоградба, поморско инженерство, воздушна и други области.GPM, исто така, воспостави меѓународна повеќејазична мрежа за индустриски услуги со јапонски технолошки центар за истражување и развој и канцеларија за продажба, германска продажна канцеларија.

  GPM има сертификат за системот ISO9001, ISO13485, ISO14001, IATF16949, титулата Национално претпријатие за висока технологија.Врз основа на мултинационалниот тим за управување со технологија со просечно 20-годишно искуство и висококвалитетна хардверска опрема и имплементиран систем за управување со квалитет, на GPM постојано му веруваат и фалат клиенти од највисоките нивоа.

  Најчесто поставувани прашања

  1.Прашање: Какви видови делови можете да обработувате?
  Одговор: Можеме да обработуваме различни видови делови изработени од материјали како што се метал, пластика и керамика.Ние строго ги следиме дизајнерските цртежи обезбедени од клиентот за да извршиме обработка според нивните барања.

  2.Прашање: Кое е вашето време на производство?
  Одговор: Нашето време на производство ќе зависи од сложеноста, количината, материјалот и барањата на клиентите на деловите.Обично, производството на обични делови можеме да го завршиме најбрзо за 5-15 дена.За итни задачи и производи со сложена тешкотија на обработка, можеме да се обидеме да го скратиме времето на испорака.

  3.Прашање: Дали деловите се во согласност со релевантните стандарди?
  Одговор: Донесуваме строги мерки за контрола на квалитетот и стандарди за инспекција за време на производниот процес за да го обезбедиме квалитетот.

  4.Прашање: Дали нудите услуги за производство на примероци?
  Одговор: Да, ние нудиме услуги за производство на примероци.Клиентите можат да ни дадат цртежи за дизајн и барања за примероци, а ние ќе извршиме производство и обработка и ќе спроведеме тестирање и инспекција за да се осигураме дека примероците ги исполнуваат барањата и стандардите на клиентите.

  5.Прашање: Дали имате автоматизирани способности за обработка?
  Одговор: Да, имаме различна напредна автоматска опрема за обработка, која може да ја подобри ефикасноста и точноста на производството.Постојано ја ажурираме и надградуваме опремата и технологијата за да ги задоволиме потребите на клиентите.

  6.Прашање: Какви услуги по продажбата ги обезбедувате?
  Одговор: Обезбедуваме комплетни услуги по продажбата, вклучувајќи инсталација на производи, пуштање во работа, одржување и поправка итн.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја