Fllanxha/pjesë precize robotike

Përshkrim i shkurtër:


 • Emri i pjesës:Fllanxha/pjesë precize robotike
 • Materiali:45#
 • Trajtimi i sipërfaqes:Vaj kundër korrozionit, kundër ndryshkut
 • Përpunimi kryesor:Qendra e tornimit / përpunimit
 • MOQ:Plani për Kërkesat Vjetore dhe Koha e Jetës së Produktit
 • Saktësia e përpunimit:±0.03 mm
 • Pika kyçe:Siguroni forcë të lartë dhe saktësi të lartë
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Përshkrim

  Pjesët e fllanxhave të robotëve zakonisht bëhen nga materiale me cilësi të lartë me forcë të lartë dhe ngurtësi të mirë.Ata mund të përballojnë peshën dhe çift rrotullues të robotit dhe pajisjeve të tij shtesë, të sigurojnë stabilitetin dhe besueshmërinë e sistemit dhe mund të lidhin lloje të ndryshme robotësh dhe pajisje shtesë për të përmbushur nevojat e skenarëve të ndryshëm të aplikimit. Karakteristikat dhe fleksibiliteti i robotit Komponentët e fllanxhave u mundësojnë atyre të përshtaten me nevojat e skenarëve dhe detyrave të ndryshme të aplikimit dhe ofrojnë mjete të rëndësishme lidhjeje dhe ndërfaqeje për zgjerimin dhe përmirësimin e funksionit të sistemit robotik.

  Aplikacion

  Aplikimi kryesor i pjesëve të fllanxhave të robotit është lidhja e robotit me pajisje të ndryshme shtesë, si mbajtëse veglash, sensorë, efektorë fundorë, etj. Nëpërmjet lidhjes së pjesëve të fllanxhave të robotit, pajisjet shtesë mund të fiksohen fort në robot për të formuar një sistem i plotë robotik për të arritur një sërë operacionesh dhe funksionesh të ndryshme.

  Përpunimi me porosi i pjesëve të përpunimit me precizion të lartë

  Procesi i makinerive Opsioni i materialeve Opsioni i përfundimit
  Mulliri me CNC
  Kthimi CNC
  Bluarje CNC
  Prerje precize e telit
  Aliazh alumini A6061, A5052, 2A17075, etj. Plating I galvanizuar, Veshje me ar, Veshje me nikel, Veshje me krom, aliazh nikeli me zink, Veshje me Titan, Veshje me jon
  Çelik inox SUS303, SUS304, SUS316, SUS316L, SUS420, SUS430, SUS301, etj. E anodizuar Oksidim i fortë, anodizuar i pastër, anodizuar me ngjyra
  Çeliku i karbonit 20#, 45#, etj. Veshje Veshje hidrofilike, Veshje hidrofobike, Veshje me vakum, Diamanti Like Karboni (DLC), PVD (Tin e Artë; E zezë:TiC, Argjend:CrN)
  Tungsten çeliku YG3X,YG6,YG8,YG15,YG20C,YG25C
  Material polimer PVDF, PP, PVC, PTFE, PFA, FEP, ETFE, EFEP, CPT, PCTFE, PEEK Lustrim Lustrim mekanik, lustrim elektrolitik, lustrim kimik dhe nano lustrim

  Kapaciteti përpunues

  Teknologjia Lista e makinave Shërbimi
  Mulliri me CNC
  Kthimi CNC
  Bluarje CNC
  Prerje precize e telit
  Përpunimi me pesë boshte
  Katër boshtet horizontale
  Vertikale me katër boshte
  Përpunimi i Gantry Machining
  Përpunimi i shpimit me shpejtësi të lartë
  Tre Boshtet
  Core Walking
  Ushqyes i thikës
  Torno CNC
  Letra vertikale
  Mulliri i madh i ujit
  Bluarje në plan
  Bluarje e brendshme dhe e jashtme
  Tela vrapimi me precizion
  EDM-proceset
  Prerja e telit
  Fusha e Shërbimit: Prototip dhe Prodhim masiv
  Dorëzimi i shpejtë: 5-15 ditë
  Saktësia: 100~3μm
  Përfundimet: Përshtatur sipas kërkesës
  Kontroll i besueshëm i cilësisë: IQC, IPQC, OQC

  Rreth GPM

  GPM Intelligent Technology (Guangdong) Co., Ltd. u themelua në vitin 2004, me një kapital të regjistruar prej 68 milion juanë, i vendosur në qytetin prodhues botëror - Dongguan.Me sipërfaqen e uzinës prej 100,000 metrash katrorë, 1000+ punonjës, personeli i R&D përbën më shumë se 30%.Ne fokusohemi në ofrimin e makinerive dhe montimit të pjesëve precize në instrumente precize, optikë, robotikë, energji të re, biomjekësore, gjysmëpërçues, energji bërthamore, ndërtimin e anijeve, inxhinierinë detare, hapësirën ajrore dhe fusha të tjera.GPM ka krijuar gjithashtu një rrjet ndërkombëtar shërbimi industrial shumëgjuhësh me një qendër kërkimore dhe zhvillimi të teknologjisë japoneze dhe zyrë shitjesh, një zyrë shitjesh gjermane.

  GPM ka certifikimin e sistemit ISO9001, ISO13485, ISO14001, IATF16949, titullin e ndërmarrjes kombëtare të teknologjisë së lartë.Bazuar në ekipin e menaxhimit të teknologjisë shumëkombëshe me një përvojë mesatare prej 20 vjetësh dhe pajisje harduerike të nivelit të lartë dhe sistemin e menaxhimit të cilësisë të zbatuar, GPM është besuar dhe vlerësuar vazhdimisht nga klientët e nivelit të lartë.

  Pyetjet e bëra më shpesh

  1.Pyetje: Çfarë lloje pjesësh mund të përpunoni?
  Përgjigje: Ne mund të përpunojmë lloje të ndryshme të pjesëve të bëra nga materiale si metal, plastikë dhe qeramikë.Ne ndjekim rreptësisht vizatimet e projektimit të ofruara nga klienti për të kryer përpunimin sipas kërkesave të tyre.

  2.Pyetja: Cila është koha juaj e prodhimit?
  Përgjigje: Koha jonë e prodhimit do të varet nga kompleksiteti, sasia, materiali dhe kërkesat e klientëve të pjesëve.Në mënyrë tipike, ne mund të përfundojmë prodhimin e pjesëve të zakonshme në 5-15 ditë më shpejt.Për detyra urgjente dhe produkte me vështirësi komplekse të përpunimit, mund të përpiqemi të shkurtojmë kohën e dorëzimit.

  3.Pyetje: A janë pjesët në përputhje me standardet përkatëse?
  Përgjigje: Ne miratojmë masa strikte të kontrollit të cilësisë dhe standardet e inspektimit gjatë procesit të prodhimit për të siguruar cilësinë.

  4.Pyetja: A ofroni shërbime të prodhimit të mostrave?
  Përgjigje: Po, ne ofrojmë shërbime të prodhimit të mostrave.Klientët mund të na ofrojnë vizatimet e projektimit dhe kërkesat e mostrave, dhe ne do të kryejmë prodhimin dhe përpunimin, dhe do të kryejmë testimin dhe inspektimin për të siguruar që mostrat plotësojnë kërkesat dhe standardet e klientit.

  5.Pyetja: A keni aftësi të përpunimit të automatizuar?
  Përgjigje: Po, ne kemi pajisje të ndryshme të avancuara të përpunimit të automatizuar, të cilat mund të përmirësojnë efikasitetin dhe saktësinë e prodhimit.Ne vazhdimisht përditësojmë dhe përmirësojmë pajisjet dhe teknologjinë për të përmbushur nevojat e klientëve.

  6.Pyetje: Çfarë shërbimesh pas shitjes ofroni?
  Përgjigje: Ne ofrojmë shërbime të plota pas shitjes, duke përfshirë instalimin e produktit, vënien në punë, mirëmbajtjen dhe riparimin, etj. Ne ofrojmë gjithashtu mbështetje teknike dhe udhëzime për të siguruar që klientët të kenë përvojën më të mirë të përdoruesit dhe vlerën e produktit.


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni