Дел за вратило / прецизни инструменти

Краток опис:


 • Име на дел:Дел за оска/прецизни инструменти
 • Материјал:12L14
 • Површински третман:N/A
 • Главна обработка:ЦПУ Тјуринг
 • MOQ:Планирајте по годишни барања и времетраење на животниот век на производот
 • Точност на обработка:±0,006мм
 • Главна точка:Обезбедете висока јачина, висока прецизност и сеизмички перформанси
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Опис

  Деловите на вратилото се незаменлив дел од механичката опрема.Тие ги поврзуваат уредите за пренос и носечките работни парчиња и имаат многу важни функции како што се пренесување на вртежен момент, пренесување на работните парчиња, потпорна сила и пренесување сигнали.Тие се широко користени во различни полиња за индустриско производство, полиња за производство на машини и полиња за апарати за домаќинство.

  Според различни оптоварувања, шахтите може да се поделат на ротирачки вратила, вретена и вратила за пренос.Ротирачкото вратило носи и момент на свиткување и вртежен момент за време на работата;вретеното носи само момент на свиткување;вратилото на менувачот носи само вртежен момент, а не момент на свиткување (или моментот на свиткување е многу мал).Во зависност од обликот на оската, коленестото вратило може да го конвертира ротационото движење и повратното движење едно во друго, додека директното вратило има едноставна форма и малку извори на концентрација на напрегање и често се користи за вретена и преносни вратила;скалестите шахти често се користат за делови кои лесно се склопуваат и поставуваат.оска.

  Апликација

  Деловите на вратилото се широко користени во различна механичка опрема и алати, вклучувајќи, но не ограничувајќи се на следниве аспекти:

  Автомобилска индустрија: Деловите на вратилото се користат како оски, погонски вратила, преносни вратила, вратила за редуктор итн.

  Механичка опрема: Деловите на вратилото се користат во преносните системи на различна механичка опрема, како што се машински алати, мотори, вентилатори, пумпи итн.

  Воздухопловна индустрија: Деловите на вратилото се користат како ротирачки делови на воздушната опрема како што се авиони, авиони и ракети.

  Електронска опрема: Деловите на вратилото се користат во механичката структура на електронската опрема, како што се хард дискови, оптички дискови, печатачи итн.

  Производство на алат: делови од вратило се користат во пренос и ротирачки делови на различни алатки, како што се електрични алати, рачни алатки итн. Накратко, деловите на вратилото играат важна улога во различни области и се користат за пренос, поддршка и ротација на различни механички опрема и алати.

  Прилагодена обработка на високопрецизни делови за обработка

  Машински процес Опција за материјали Опција за завршување
  ЦПУ глодање
  ЦПУ вртење
  ЦПУ мелење
  Прецизно сечење на жица
  Алуминиумска легура A6061, A5052, 2A17075, итн. Позлата Поцинкуван, позлата, никел, хромирање, легура на цинк никел, титаниум, јонско позлата
  Нерѓосувачки челик SUS303, SUS304, SUS316, SUS316L, SUS420, SUS430, SUS301, итн. Елоксирани Тврда оксидација, чист анодизиран, анодизиран во боја
  Јаглероден челик 20#, 45#, итн. Облога Хидрофилна обвивка, хидрофобна обвивка, вакуумска обвивка, дијамант како јаглерод (DLC), PVD (Златен TiN; црна: TiC, сребрена: CrN)
  Волфрам челик YG3X,YG6,YG8,YG15,YG20C,YG25C
  Полимерен материјал PVDF, PP, ПВЦ, тефлонски, PFA, FEP, ETFE, EFEP, CPT, PCTFE, PEEK Полирање Механичко полирање, електролитичко полирање, хемиско полирање и нано полирање

  Капацитет за обработка

  Технологија Список на машини Сервис
  ЦПУ глодање
  ЦПУ вртење
  ЦПУ мелење
  Прецизно сечење на жица
  Обработка со пет оски
  Хоризонтални четири оски
  Вертикални четири оски
  Обработка на подемен
  Обработка на дупчење со голема брзина
  Три оски
  Основно одење
  Внесувач на ножеви
  CNC струг
  Вертикална летва
  Голема воденица
  Мелење со авион
  Внатрешно и надворешно мелење
  Прецизна жица за џогирање
  EDM-процеси
  Сечење на жица
  Опсег на услуга: Прототип и масовно производство
  Брза испорака: 5-15 дена
  Точност: 100~3μm
  Завршува: Приспособено за барање
  Сигурна контрола на квалитет: IQC, IPQC, OQC

  За GPM

  GPM Intelligent Technology (Guangdong) Co., Ltd. е основана во 2004 година, со регистриран капитал од 68 милиони јуани, лоциран во светскиот производствен град - Dongguan.Со површина на фабриката од 100.000 квадратни метри, 1000+ вработени, персоналот за истражување и развој изнесува повеќе од 30%.Се фокусираме на обезбедување на машини за прецизни делови и склопување во прецизни инструменти, оптика, роботика, нова енергија, биомедицински, полупроводници, нуклеарна енергија, бродоградба, поморско инженерство, воздушна и други области.GPM, исто така, воспостави меѓународна повеќејазична мрежа за индустриски услуги со јапонски технолошки центар за истражување и развој и канцеларија за продажба, германска продажна канцеларија.

  GPM има сертификат за системот ISO9001, ISO13485, ISO14001, IATF16949, титулата Национално претпријатие за висока технологија.Врз основа на мултинационалниот тим за управување со технологија со просечно 20-годишно искуство и висококвалитетна хардверска опрема и имплементиран систем за управување со квалитет, на GPM постојано му веруваат и фалат клиенти од највисоките нивоа.

  Најчесто поставувани прашања

  1.Прашање: Каков вид на материјали нудите услуги за обработка?
  Одговор: Ние нудиме услуги за обработка на материјали вклучувајќи, но не ограничувајќи се на метали, пластика, керамика, стакло и друго.Можеме да ги избереме најсоодветните материјали врз основа на барањата на клиентите за машински производи.

  2.Прашање: Дали нудите услуги за обработка на примероци?
  Одговор: Да, ние нудиме услуги за обработка на примероци.Ќе извршиме обработка според барањата, како и тестирање и инспекција, за да се осигураме дека барањата и стандардите на клиентите се исполнети.

  3.Прашање: Дали имате можности за автоматизација за обработка?
  Одговор: Да, повеќето од нашите машини се опремени со можности за автоматизација за обработка за да се подобри ефикасноста на производството и прецизноста на обработката.Ние, исто така, постојано воведуваме напредна опрема за обработка и технологија за да ги задоволиме променливите потреби на клиентите.

  4.Прашање: Дали вашите производи се во согласност со релевантните стандарди и сертификати?
  Одговор: Да, нашите производи се во согласност со релевантните национални и меѓународни стандарди, како што се ISO, CE, ROHS и многу повеќе.Спроведуваме сеопфатно тестирање и инспекција за време на процесот на производство на производот за да се осигураме дека производите ги исполнуваат стандардите и барањата за сертификација.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја