Pjesa e boshtit / instrumenteve precize

Përshkrim i shkurtër:


 • Emri i pjesës:Aksi/Pjesa e instrumenteve precize
 • Materiali:12L14
 • Trajtimi i sipërfaqes:N/A
 • Përpunimi kryesor:CNC Turing
 • MOQ:Plani për Kërkesat Vjetore dhe Koha e Jetës së Produktit
 • Saktësia e përpunimit:±0.006 mm
 • Pika kyçe:Siguroni rezistencë të lartë, saktësi të lartë dhe performancë sizmike
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Përshkrim

  Pjesët e boshtit janë një pjesë e pazëvendësueshme e pajisjeve mekanike.Ata lidhin pajisjet e transmetimit dhe pjesët e punës që mbajnë ngarkesë dhe kanë shumë funksione të rëndësishme si transmetimi i çift rrotullues rrotullues, mbajtja e pjesëve të punës, forca mbështetëse dhe transmetimi i sinjaleve.Ato përdoren gjerësisht në fusha të ndryshme të prodhimit industrial, në fusha të prodhimit të makinerive dhe në fusha të pajisjeve shtëpiake.

  Sipas ngarkesave të ndryshme, boshtet mund të ndahen në boshte rrotulluese, boshte dhe boshte transmisioni.Boshti rrotullues mbart si momentin e përkuljes ashtu edhe çift rrotullues gjatë funksionimit;boshti mban vetëm momentin e përkuljes;boshti i transmisionit mban vetëm çift rrotullues, jo moment përkuljeje (ose momenti i përkuljes është shumë i vogël).Në varësi të formës së boshtit, boshti me gunga mund të konvertojë lëvizjen rrotulluese dhe lëvizjen reciproke në njëra-tjetrën, ndërsa boshti i drejtë ka një formë të thjeshtë dhe pak burime të përqendrimit të stresit, dhe shpesh përdoret për boshtet dhe boshtet e transmetimit;boshtet e shkallëzuara shpesh përdoren për pjesë që janë të lehta për t'u montuar dhe vendosur.boshti.

  Aplikacion

  Pjesët e boshtit përdoren gjerësisht në pajisje dhe vegla të ndryshme mekanike, duke përfshirë por pa u kufizuar në aspektet e mëposhtme:

  Industria e automobilave: Pjesët e boshtit përdoren si boshte, boshte lëvizëse, boshte transmisioni, boshte reduktues, etj.

  Pajisjet mekanike: Pjesët e boshtit përdoren në sistemet e transmetimit të pajisjeve të ndryshme mekanike, si veglat e makinave, motorët, ventilatorët, pompat, etj.

  Industria e hapësirës ajrore: Pjesët e boshtit përdoren si pjesë rrotulluese të pajisjeve të hapësirës ajrore si avionët, avionët dhe raketat.

  Pajisjet elektronike: Pjesët e boshtit përdoren në strukturën mekanike të pajisjeve elektronike, si disqet e ngurtë, disqet optike, printerët, etj.

  Prodhimi i veglave: Pjesët e boshtit përdoren në transmision dhe pjesë rrotulluese të veglave të ndryshme, si veglat elektrike, veglat e dorës, etj. Si përmbledhje, pjesët e boshtit luajnë një rol të rëndësishëm në fusha të ndryshme dhe përdoren për transmetimin, mbështetjen dhe rrotullimin e mjeteve të ndryshme mekanike. pajisjet dhe mjetet.

  Përpunimi me porosi i pjesëve të përpunimit me precizion të lartë

  Procesi i makinerive Opsioni i materialeve Opsioni i përfundimit
  Mulliri me CNC
  Kthimi CNC
  Bluarje CNC
  Prerje precize e telit
  Aliazh alumini A6061, A5052, 2A17075, etj. Plating I galvanizuar, Veshje me ar, Veshje me nikel, Veshje me krom, aliazh nikeli me zink, Veshje me Titan, Veshje me jon
  Çelik inox SUS303, SUS304, SUS316, SUS316L, SUS420, SUS430, SUS301, etj. E anodizuar Oksidim i fortë, anodizuar i pastër, anodizuar me ngjyra
  Çeliku i karbonit 20#, 45#, etj. Veshje Veshje hidrofilike, Veshje hidrofobike, Veshje me vakum, Diamanti Like Karboni (DLC), PVD (Tin e Artë; E zezë:TiC, Argjend:CrN)
  Tungsten çeliku YG3X,YG6,YG8,YG15,YG20C,YG25C
  Material polimer PVDF, PP, PVC, PTFE, PFA, FEP, ETFE, EFEP, CPT, PCTFE, PEEK Lustrim Lustrim mekanik, lustrim elektrolitik, lustrim kimik dhe nano lustrim

  Kapaciteti përpunues

  Teknologjia Lista e makinave Shërbimi
  Mulliri me CNC
  Kthimi CNC
  Bluarje CNC
  Prerje precize e telit
  Përpunimi me pesë boshte
  Katër boshtet horizontale
  Vertikale me katër boshte
  Përpunimi i Gantry Machining
  Përpunimi i shpimit me shpejtësi të lartë
  Tre Boshtet
  Core Walking
  Ushqyes i thikës
  Torno CNC
  Letra vertikale
  Mulliri i madh i ujit
  Bluarje në plan
  Bluarje e brendshme dhe e jashtme
  Tela vrapimi me precizion
  EDM-proceset
  Prerja e telit
  Fusha e Shërbimit: Prototip dhe Prodhim masiv
  Dorëzimi i shpejtë: 5-15 ditë
  Saktësia: 100~3μm
  Përfundimet: Përshtatur sipas kërkesës
  Kontroll i besueshëm i cilësisë: IQC, IPQC, OQC

  Rreth GPM

  GPM Intelligent Technology (Guangdong) Co., Ltd. u themelua në vitin 2004, me një kapital të regjistruar prej 68 milion juanë, i vendosur në qytetin prodhues botëror - Dongguan.Me sipërfaqen e uzinës prej 100,000 metrash katrorë, 1000+ punonjës, personeli i R&D përbën më shumë se 30%.Ne fokusohemi në ofrimin e makinerive dhe montimit të pjesëve precize në instrumente precize, optikë, robotikë, energji të re, biomjekësore, gjysmëpërçues, energji bërthamore, ndërtimin e anijeve, inxhinierinë detare, hapësirën ajrore dhe fusha të tjera.GPM ka krijuar gjithashtu një rrjet ndërkombëtar shërbimi industrial shumëgjuhësh me një qendër kërkimore dhe zhvillimi të teknologjisë japoneze dhe zyrë shitjesh, një zyrë shitjesh gjermane.

  GPM ka certifikimin e sistemit ISO9001, ISO13485, ISO14001, IATF16949, titullin e ndërmarrjes kombëtare të teknologjisë së lartë.Bazuar në ekipin e menaxhimit të teknologjisë shumëkombëshe me një përvojë mesatare prej 20 vjetësh dhe pajisje harduerike të nivelit të lartë dhe sistemin e menaxhimit të cilësisë të zbatuar, GPM është besuar dhe vlerësuar vazhdimisht nga klientët e nivelit të lartë.

  Pyetjet e bëra më shpesh

  1.Pyetje: Çfarë lloj materialesh ofroni shërbime përpunimi?
  Përgjigje: Ne ofrojmë shërbime përpunimi për materiale duke përfshirë, por pa u kufizuar në metale, plastikë, qeramikë, qelq dhe më shumë.Ne mund të zgjedhim materialet më të përshtatshme bazuar në kërkesat e klientëve për produktet e përpunimit.

  2.Pyetja: A ofroni shërbime të përpunimit të mostrave?
  Përgjigje: Po, ne ofrojmë shërbime të përpunimit të mostrave.Ne do të kryejmë përpunimin sipas kërkesave, si dhe testimin dhe inspektimin, për të siguruar që kërkesat dhe standardet e klientëve janë përmbushur.

  3.Pyetje: A keni aftësi automatizimi për përpunim?
  Përgjigje: Po, shumica e makinerive tona janë të pajisura me aftësi automatizimi për përpunim për të përmirësuar efikasitetin e prodhimit dhe saktësinë e përpunimit.Ne gjithashtu prezantojmë vazhdimisht pajisje dhe teknologji të avancuar të përpunimit për të përmbushur nevojat në ndryshim të klientëve.

  4.Pyetje: A janë produktet tuaja në përputhje me standardet dhe certifikatat përkatëse?
  Përgjigje: Po, produktet tona përputhen me standardet përkatëse kombëtare dhe ndërkombëtare, si ISO, CE, ROHS dhe më shumë.Ne kryejmë testime dhe inspektime gjithëpërfshirëse gjatë procesit të prodhimit të produktit për të siguruar që produktet plotësojnë kërkesat standarde dhe të certifikimit.


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni